Найменший в світі автомобіль

Peel P50

Під час екскурсії у Львові можна побачити найменший серійний автомобіль в світі – Peel P50. Він такий малий, що на ньому можна заїхати в офіс і запаркувати біля столу. Власне, так у 2007 і зробив Джеремі Кларксон – ведучий програми Top Gear. Спершу він катався на машинці по центрі Лондону, потім заїхав у будівлю BBC, а там проводив наради, не виходячи з автомобіля в кабінеті.

Вага цього автомобіля всього 59 кг, а максимальна швидкість близько 70 км/год. при спуску з гірки та попутному вітрі. Розміри теж вражають – довжина 134 см, ширина 99 см, а висота 120 см. Авто має три колеса, лише одні двері і одну фару посередині. І хоча в автомобіля немає задньої передачі, його вага дозволяла взяти його за спеціальну ручку зовні і повернути в потрібному напрямку. В момент випуску Peel P50 не оцінили – із ста машинок продали лише половину. Проте зараз ринкова ціна цього «мікроба» сягає 100 000$.

Найменший в світі автомобіль

Найменший в світі автомобіль

Останнім часом мода на такі автомобілі повертається, адже в нинішніх умовах постає питання як розміру машини для зручності паркування в густонаселених містах, так і економного використання палива та енергоресурсів. Можливо саме тому нові ініціативні власники компанії Peel Engineering відновили виробництво цього “мікромобіля” у дещо модифікованому вигляді. Зараз авто має повністю електричний привід і його можна сміливо назвати претендентом на звання найменшого в світі електромобіля. Під капотом заховали електродвигун потужністю всього 3 кінських сили, а швидкість він розвиває лише до 16 км/год.

Де знайти?

У Львові оригінальний Peel P50 можна побачити під час виставки ретро-автомобілів в рамках світового ретро-фестивалю Leopolis Grand Prix, або ж знайти в одному із закладів на площі Ринок під час екскурсії Середньовічний Львів чи гурме-туру Пивний тур.

Хочете прогулятися Львовом?

Залиште Ваші контакти, ми Вам перетелефонуємо і узгодимо всі деталі стосовно екскурсії

Maximum Energy web studio