Львівський аеропорт

і його історія

Історія

Зараз більшість мешканців та гостей Львова і не здогадуються, що колись перший львівський аеропорт був у тихому спальному районі міста – Левандівці. Його було відкрито у 1914 як військовий, проте з 1922 він приймав і цивільні літаки. Початково планувалось, що там будуть розташовуватись авіаційні роти Австро-Угорської імперії, проте у 1915 через окупацію Галичини там базувались бомбардувальники “Ілля Муромець” – найбільші літаки у світі того часу, створені авіаконструктором-киянином Ігорем Сікорським.

Львівський аеропорт

Львівський аеропорт

У 1922 році було здійснено перший пасажирський рейс, що став регулярним – Гданськ-Варшава-Львів. У 1925 стало зрозуміло, що аеропорт потрібно розширювати, а простору не вистачало через забудову довкола нього. Тому було прийнято рішення про створення нового аеропорту поблизу селища Скнилів. З 1929 уже скнилівське летовище приймало літаки, а територію левандівського аеропорту було розплановано під забудову. Лише вулиці Повітряна, Пропелерна, Ангарна, Моторна нагадують про стару історію цих територій.

Львівський аеропорт

Львівський аеропорт

Нові можливості

У 30-х роках на Скнилові будують ангар-аеровокзал з пасажирським відділенням. Оскільки будувала фірма-монополіст “Льот”, було використано стандартний проект і львівський аеропорт нічим не відрізнявся від Кракова, Познані та Ґдині.

Львівський аеропорт

Львівський аеропорт

Нові можливості

У міжвоєнний період спеціальний безкоштовний автобус возив пасажирів і їх багаж із центру до летовища. Перед Другою світовою війною через Львів пролягала найдовша авіатраса в Європі: Хельсінкі — Таллінн — Рига — Варшава — Львів — Бухарест — Софія — Салоніки — Афіни — Родос — Лод — Бейрут. У час війни польський аеровокзал сильно постраждав та і потреби в обслуговуванні пасажиропотоку росли, тож у 1955 в аеропорті збудовано новий радянський термінал. Найбільше літаків відправлялось з львівського аеропорту у 80-х – близько 60 рейсів на добу. З часів незалежності у повітрі Львова стало значно тихіше, проте аеропорт повернув собі статус міжнародного. У 2012 Львів приймав Чемпіонат Європи з футболу, тож аеропорт вкотре змінив вигляд. Було збудовано новий термінал у стилі хай-тек та продовжено злітно-посадкову смугу до 3305 метрів.

12 квітня 2012 року аеропорт було названо іменем Данила Галицького – засновника Львова, короля Русі, чий бюст і зустрічатиме Вас у холі нового терміналу міжнародного аеропорту “Львів”.

Хочете прогулятися Львовом?

Залиште Ваші контакти, ми Вам перетелефонуємо і узгодимо всі деталі стосовно екскурсії

Maximum Energy web studio