Львівські підземелля

і таємниці, які вони приховують

Які таємниці приховують підземелля Львова?

А ви знали, що львівськими підземеллями можна було вільно мандрувати аж до 50-х років ХХ століття? Прогулятись закутою в тунель Полтвою, побувати у розгалуженій сітці таємничих переходів. Проте пересічні мешканці побоювались цих підземель і намагались оминати їх стороною.

Львівські підземелля

Львівські підземелля

Справа в тому, що свого часу їх облюбували львівські злодії. Детально вивчаючи всю систему підземного Львова та виходів з нього, вони отримували можливість пробиратись у магазини та кам’яниці і непомітно грабувати їх. Потім награбоване вони переховували у тих же підземеллях. Довелось навіть створити спеціальний правоохоронний підрозділ – підземну поліцію, яка власне і допомагала власникам повернути вкрадене і зловити крадіїв.

Коли в місто приїхав Микита Хрущов, на нього планували замах – у підземних переходах було закладено вибухівку. Хрущов поїхав іншим шляхом, а вибухівка таки спрацювала. Відтоді підземелля почали замуровувати, вважаючи їх за стратегічні об’єкти. Зараз підземелля поступово розчищають і підземний Львів стає все більшим і більшим.

Львівські підземелля

Львівські підземелля

Що можна побачити у Львівських підземеллях

У львівських підземеллях можна побачити вуличку XV ст., макети міста з різних періодів, старі аптечні зали для зберігання специфічних ліків. Є тут і кава, що тягнеться з-під землі до сонця, келії монахів та схованки вампірів. Кілька років тому у Львові було представлено проект об’єднання підземель в один тривалий туристичний маршрут. Планувалось вхід до підземного Львова поблизу пам’ятника Івану Федорову на вулиці Підвальній, прогулянку під кварталами середньовічного міста, відвідування підземель Ратуші і вихід аж через підземелля костелу Єзуїтів на проспект Свободи. При цьому повністю вся подорож проходила б під землею, без виходів назовні, та з різноплановими експозиціями у різних частинах.

Ще один крок до таємниць старого міста… Попереду ще тривала робота для втілення цього проекту у життя, але уже зараз підземелля Домініканського монастиря та костелу Єзуїтів активно досліджують археологи. Вони розшукують стародавні таємні переходи, збільшують площу підземного міста і дають нам можливість заглянути за завісу того таємничого Львова.

Львівські підземелля

Львівські підземелля

Зараз же в місті доступними для огляду є близько десяти окремих підземель костелів, монастирів та ресторанів в рамках екскурсії Львівські підземелля 😉

Хочете прогулятися Львовом?

Залиште Ваші контакти, ми Вам перетелефонуємо і узгодимо всі деталі стосовно екскурсії

Maximum Energy web studio