ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

Історія

Найбільш поширеною історією появи Дня святого Валентина є легенда про священника, що жив за часів римського імператора Клавдія ще у ІІІ ст. н.е. Імператор вів постійні війни, тож вважав, що сім’я заважає військовим займатись ділом. Він видав указ, яким забороняв солдатам одружуватись. Саме Валентин таємно одружував закоханих у ті часи, за що його було заарештовано.

Valentine

У тюрмі наглядач почув, як Валентин розповідає іншим ув’язненим про засади християнства та любов до Бога та ближніх. Тоді тюремний наглядач привів свою сліпу доньку і сказав, що коли Священник своєю вірою та любов’ю зможе зцілити її від сліпоти, лише тоді й він зможе повірити у Бога. Валентин довго молився, а дівчина бачила все ясніше. Кажуть, що тоді дівчина закохалась у Валентина, проте він не міг відповісти їй взаємністю через обітницю безшлюбності. Тож передав їй листа з поясненнями, що був підписаний “твій Валентин”. У цей час імператор Клавдій наказав стратити вільнодумного священника. Наказ було виконано 14 лютого, і саме в цей день дівчина прочитала листа. З того часу і почали вшановувати святого Валентина – покровителя закоханих.

Valentine

Є й інші варіанти цієї легенди. Зрештою, святих Валентинів теж є кілька. Один з них був священиком і лікарем у Римі, другий — єпископом у Терні (Італія), третій був кандидатом на пост папи. Усі вони звеличували цінність шлюбу як втілення любові.

Традиції святкування

У деяких країнах у цей день молодь збирається великими компаніями і хлопці кидають у мішечки листочки з іменами дівчат. Потім вони по черзі дістають записки і так кожен з них отримує “Свою Валентину” на рік. Стосунки між молодими людьми можуть бути цілком платонічними, проте хлопці повинні були поводити себе як істинні джентльмени – носити своїм дамам квіти, співати серенади під вікнами, подавати руку та супроводжувати на різноманітні церемонії. В Італії у цей день прийнято дарувати солодощі, а у Польщі їхати до Познані, де знаходяться мощі святого Валентина. У Японії жінки дарують шоколад чоловікам і хлопцям, в тому числі начальникам, а у Німеччині Валентина вважають покровителем душевнохворих, тож правлять спеціальну месу.

Найпоширенішою ж традицією є привітання своєї коханої половинки “валентинкою”. При цьому для когось “валентинка” – відкритка у формі сердечка, а для когось цілий острів чи величезний діамант. Проте останнім часом найбільш модним та актуальним подарунком у цей день вважається “валентинка”, зроблена власноруч для коханої людини.

Valentine

Ми пропонуємо приємне романтичне доповнення до подарунка – екскурсію “Романтичний Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *